«Порядний Ґазда» створює власний сир всього кілька років, але він уже знайшов своїх шанувальників у всій Україні.

Історія сироваріння на Закарпатті тісно пов’язана з історією нашого краю, а точніше з народами, які тут жили в різні часи. Зі стародавніх часів тут були кімерійці, фракійці, кельти, римляни. Тому і сири до нас приходили з різних сторін континенту. Ми відновили деякі стародавні технології і пропонуємо вам наступні сорти сирів сичужного типу. Сири у «Порядного Ґазди» варяться лише з фермерського молока на нашій власній сироварні.

           «Мартін-шойт»
Сир твердий. Має витончений горіхово-пряний смак, містить в собі майже всю групу вітамінів В. Дозріває мінімум 2 місяці, а найкраще смакує при довгій витримці. Створений нашими сироварами на честь патрона Мукачева Святого Мартіна.

          «Хоргонь-шойт»
Відноситься до твердих сирів. Має яскравий вершковий смак. Створений нашими сироварами в пам’ять про мукачівський якір, сир, заради якого варто стати на пристань в Мукачеві.

          «Графський»
Напівтвердий сир, має закриту кремоподібну текстуру та яскраво виражений вершковий смак. Низькокалорійний. Пропонуємо як в класичному вигляді, так і з додаванням пажитнику, оливок, сушених томатів, квітів лаванди тощо. «Графський копчений» – коптиться у нашому фірмовому смокері.

         «Дьондьош Зріні»
З угорської мови назва сиру має переклад, як перлини Зріні. М’який у вигляді кульок і справді, нагадує перли правительки замку «Паланок» Ілони Зріні на одній відомій картині. Ми готуємо цей сир із оливковою олією, травами та спеціями.

         «Латорца-шойт»
Напівтвердий сир з благородною голубою пліснявою. Сир, яким ласували королі, аристократи та справжні гурмани. Його блакитні жили нагадують розлив річки Латориці. Найкраще смакує при довготривалій витримці.

         «Сльози Ракоці»
М’який сир з часником, обвалений в травах.

Крафтовий сир від «Порядного Ґазди»

Сироваріння

Кімната зберігання сиру